Mateřské Centrum Klubíčko

Mateřské centrum Klubíčko je nezisková organizace, která působí v Praze, sídliště Černý Most, již od roku 1995. Centrum svými službami posiluje vztahy v rodině, podporuje její stabilitu, reaguje na potřeby rodičů v oblasti trávení volného času a vzdělávání. Také společně s Vámi hledáme cesty k překonávání sociální izolace rodičů na rodičovské dovolené. Jsme členem Sítě mateřských center (https://sitprorodinu.cz) Zřizovatelem MC Klubíčko je spolek YMCA Praha (https://sitprorodinu.cz).

Mateřské centrum Klubíčko je otevřené pro každého – děti, rodiče, prarodiče, přátele…

Nabízíme příjemné a přátelské místo pro setkávání, navázání nových přátelství i vzájemnou sociální výpomoc. Děti zde najdou tzv. „hřiště pod střechou“ s kuličkovým bazénkem, různorodé volně přístupné hračky i množství didaktických pomůcek, výtvarné potřeby a knížky.

Z našich pravidelných aktivit vybíráme

  • Dětská skupina Šikulka pro děti od 2 let – bez rodičů (registrovaná dětská skupina)
  • herny s programem pro děti a rodiče (zpívání, říkanky, cvičení, tvoření a jiné hrátky)
  • příprava dětí do školky a školy (cykly Úspěšný školák)
  • kroužky pro děti (Pohybové hry s kojenci a batolaty, výtvarné workshopy, Malý muzikant…)
  • letní příměstské tábory
  • semináře a přednášky pro rodiče
  • cvičení pro dospělé (Jóga, Kruhový trénink, Cvičení pro zdravá záda, Tchai-ti a další)
  • jednorázové akce (Karneval, Dýňování, Cesta pohádkovým lesem, Mikulášská besídka, Drakiáda, Velikonoční stezka, Noc s Andersenem a mnoho dalších)

Mateřské centrum je plně vybaveno pro potřeby dětí a rodičů – samozřejmostí jsou nejenom hračky, pomůcky a dětské knihy (ty je možné půjčit si také domů), ale také přebalovací pult, dětské židličky, stoly a židle pro dospělé, vybavená kuchyň (rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, lednice, myčka nádobí), kde naleznete k zakoupení i základní občerstvení (káva, čaj, džusíky, sušenky…).

Doufáme, že se u nás budete cítit příjemně, uvolněně a pohodlně. Svých návštěvníků si velmi vážíme a největším vyznamenáním pro nás je, když se k nám rádi vracejí. Navštivte nás a sami budete moci naši činnost posoudit popřípadě se stát jedním z nás. Vaši podporu jistě uvítáme.