Mateřské Centrum Klubíčko

  Mateřské centrum Klubíčko je nezisková organizace, která působí v Praze, sídliště Černý Most, již od roku 1995. Centrum svými službami posiluje vztahy v rodině, podporuje její stabilitu, reaguje na potřeby rodičů v oblasti trávení volného času a vzdělávání. Také společně s Vámi hledáme cesty k překonávání sociální izolace rodičů na rodičovské dovolené. Jsme členem Sítě mateřských center (https://sitprorodinu.cz) Zřizovatelem MC Klubíčko je spolek YMCA Praha. 

  Mateřské centrum Klubíčko je otevřené pro každého – děti, rodiče, prarodiče, přátele…

  Nabízíme příjemné a přátelské místo pro setkávání, navázání nových přátelství i vzájemnou sociální výpomoc. Děti zde najdou tzv. „hřiště pod střechou“ s kuličkovým bazénkem, různorodé volně přístupné hračky i množství didaktických pomůcek, výtvarné potřeby a knížky. 

Z našich pravidelných aktivit vybíráme

  • dětská skupina pro děti od 2 let - bez rodičů 

  • herny s programem pro děti a rodiče (zpívání, říkanky, cvičení, tvoření a jiné hrátky) 

  • příprava dětí do školky a školy (cykly Úspěšný školák)  

  • kroužky pro děti (Pohybové hry s kojenci a batolaty, výtvarné workshopy a další) 

  • letní příměstské tábory 

  • semináře a přednášky pro rodiče 

  • cvičení pro dospělé (Jóga, Tchai-ti, Kruhový tréning, Cvičení pro zdravá záda a další) 

  • jednorázové akce (Vítání zimy, Cesta pohádkovým lesem, Mikulášská besídka, Dýňování, Hrátky s přírodou zajíčka Ušáčka, Noc s Andersenem a mnoho dalších) 

  Mateřské centrum je plně vybaveno pro potřeby dětí a rodičů – samozřejmostí jsou nejenom hračky, pomůcky a dětské knihy (ty je možné půjčit si také domů), ale také dětská postýlka, přebalovací pult, dětské židličky (vysoké i nízké), stoly a židle pro dospělé, vybavená kuchyň (rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, lednice, myčka nádobí), kde naleznete k zakoupení i základní občerstvení (káva, čaj, džusíky, sušenky…). 

  Doufáme, že se u nás budete cítit příjemně, uvolněně a pohodlně. Svých návštěvníků si velmi vážíme a největším vyznamenáním pro nás je, když se k nám rádi vracejí. Navštivte nás a sami budete moci naši činnost posoudit popřípadě se stát jedním z nás. Vaši podporu jistě uvítáme.

Kontakt:

Mateřské centrum Klubíčko
Vlčkova 1067
198 00 Praha 9

 

Vedoucí:
Dita Hartelová
+420 608 917 710

mcklubicko@praha.ymca.cz
Facebook: mcklubickoymca

Instagram: mcklubicko

Bankovní účet: 2000627451/2010

 

 

YMCA Praha
Na Poříčí 12, 110 00 Praha
(2. patro, kancelář č. 244)

Telefon: 224 872 128
E-mail: praha@ymca.cz
Facebook: ymcapraha

IČO: 265 29 122

Datová schránka: majtuuu