Herna s programem

ZAČÍNÁME 7.9.2020 OD 9 HODIN. TĚŠÍME SE NA VÁS.

Herny pro děti s rodiči jsou určeny pro děti 0 – 6 let s rodiči (příp. jiným dospělým – prarodiče, tety…)

Provoz herny ve školním roce: pondělí, středa od 9.00 do 12.00 hod., vstup možný bez přihlášení. V zimním období (cca od poloviny října do poloviny dubna) je herna otevřena také ve čtvrtek 15.30 – 17.30 hod. 

Vstup do herny: 50Kč/rodinu.

Co nabízíme: Rodičům nabízíme příjemné a přátelské místo pro setkávání, navázání nových přátelství, seberealizaci i vzájemnou sociální výpomoc (v průběhu heren je otevřena stálá burza oblečení). Děti zde najdou bezpečný prostor pro hru v přítomnosti dospělého, „hřiště pod střechou“ s kuličkovým bazénkem, množstvím hraček i didaktických pomůcek, mohou se společně s rodiči zapojit do programu přizpůsobenému věku dětí.

Prostor pro hru dětí v přítomnosti dospělého, možnost zapojit se do programu přizpůsobeného dětem raného a předškolního věku – cvičení, tanečky, opičí dráha, zpíváníčko, hra na Orffovy hudební nástroje….

Program:  Připravili jsme proVás cvičení s padákem, tanečky a básničky s pohybem, překážkovou dráhu, poté následuje tvořivá dílnička pro nejmenší.

Jednou měsíčně ve středu probíhá od 10.30 sociálně stimulační skupina Hrátky s ptákem Zlobivákem. Jednou měsíčně ve středu probíhá od 10.30 seminář pro rodiče.
Účast ve všech programech je dobrovolná, pokud děti a rodiče nemají zájem se programu účastnit, mohou využívat zbylý prostor herny. Programy začínají cca v 10 hod.

Vybavení MC: MC je plně vybaveno pro potřeby dětí a rodičů – k dispozici jsou hračky, pomůcky, dětské knihy (ty je možné půjčit si také domů), dětská postýlka, přebalovací pult, dětské židličky (vysoké i nízké), stoly a židle pro dospělé, vybavená kuchyň, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, lednice, myčka nádobí, základní občerstvení (káva, čaj, džusíky, sušenky…), sociální zařízení (dospělé a dětské WC, nízká umyvadla pro děti, nočníky).

Kdo se o Vás bude starat: O návštěvníky pečuje služba – seznamuje nové rodiče s chodem mateřského centra, stará se o spokojenost a vzájemnou spolupráci mezi klienty. Programy pro děti s rodiči zaměřené na rozvoj dovedností, schopností a znalostí dětí vedou pedagogové. Pokud budete mít dotazy, připomínky, nápady na vylepšení nebo nějaký problém týkající se pobytu v herně, služba vám ráda pomůže či podnět předá vedení MC.